فیدر دوار

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

Rotary-Feeder3.jpgفیدر دوار (rotary feeder) یا ایرلاک دوار (rotary airlock) و یا ولو دوار (rotary valve) معمولا در کاربردهای صنعتی و کشاورزی به عنوان یک دستگاه در یک سیستم انتقال مواد فله‌ای و یا مواد ویژه استفاده می‌شود. فیدرهای دوار در درجه اول برای تخلیه مواد جامد فله از قیف/سطل، گیرنده‌ها و سایکلون‌ها به سیستم‌های انتقال پنوماتیک فشاری و یا خلاء استفاده می‌شود.

اجزای یک فیدر‌ دوار شامل یک شافت روتور، محفظه، صفحات انتهایی، آب‌بندی پکینگ (packing seals) و بیرینگ (bearing) می‌باشد. روتورها دارای پره‌های بزرگی هستند که معمولا بر روی موتورهای درون‌سوز (internal combustion engines) یا موتورهای الکتریکی (electric motors) کوچک ریخته‌گری یا جوش‌کاری شده و توسط آن‌ها رانده می‌شوند.

 

Airlock-Valve-Pneumatic-Conveyor.jpg

استفاده از یک ولو دوار در یک سیستم انتقال پنوماتیکی

 

Rotary-Feeder-Components.jpg

اجزای یک فیدر دوار

 

Rotary-Feeder-Schematic.jpg

کارکرد فیدر دوار

 

کاربرد فیدرهای دوار

فیدرهای هوابند دوار (rotary airlock feeders) کاربرد گسترده‌ای در صنایعی دارند که در آن‌ها جریان آزاد پودر خشک، گرانول، کریستال و یا پالت وجود دارد. مواد نمونه عبارت‌اند از: سیمان، سنگ، شکر، مواد معدنی، غلات، پلاستیک، گرد و غبار، خاکستر، آرد، گچ، آهک، قهوه، غلات، حبوبات، مواد دارویی، و غیره. صنایع نیازمند به این فیدرهای ایرلاک دوار عبارت‌اند از صنایع سیمان، آسفالت، شیمیایی، معدنی، پلاستیک، مواد غذایی و غیره.

 

Rotary-Airlock-Valve-Applications.jpg

کاربردهای مختلف فیدر دوار

 

Rotary-Valve-Hopper-Discharge.jpeg

کاربرد فیدر دوار در تخلیه هاپر

 

فیدرهای دوار برای کاربردهای کنترل آلاینده در صنایع چوب، دانه، مواد غذایی، نساجی، کاغذ، تنباکو، لاستیک و رنگ ایده‌آل هستند و رده استاندارد آن‌ها در زیرمجموعه کلکتورهای غبار و جداکننده‌های سایکلونی قرار می‌کیرد.

 

Rotary-Valve-Blades-Wear.jpg

بازگشت جریان از ایرلاک دوار در اثر سایش پره‌ها

 

ولوهای روتاری با ورودی و خروجی فلنجی مربع یا گرد موجود هستند. بدنه را می‌توان از جنس ورق و یا ریخته‌گری ساخت. فیدرهای هوابند روتاری (rotary airlock feeders) اغلب در مدل‌های استاندارد و کار سنگین موجود هستند که تفاوت آن‌ها در پیکربندی صفحه سرپوش و بیرینگ‌ها (bearings) است.

 

Rotary-Feeder.jpg

Rotary-Feeder2.jpg

logo-samandehi

آگهی‌های مرتبط با تجهیزات دوار