بوژی چیست

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

SPMT.jpgبوژی (bogie) یا خودرو ناقل ماژولار (self-propelled modular transporter) یا خودرو تریلی ماژولار (self-propelled modular trailer) یا SPMT یک خودرو پلتفورمی با یک آرایه بزرگ از چرخ‌ها است. SPMT برای حمل و نقل اشیاء بزرگ مانند بخش‌های بزرگ پل، تجهیزات پالایشگاه نفت (oil refinery)، موتورها و اشیای دیگری استفاده می‌شوند که برای کامیون بیش از حد بزرگ و یا سنگین هستند. البته از کامیون‌ها برای کشیدن SPTM در سربالایی‌ها و ترمز کردن در سرازیری‌ها استفاده می‌شود.

SPMTها در بسیاری از بخش‌های صنعت سراسر جهان از جمله صنایع ساخت و ساز، نفت و گاز، کشتی سازی و صنایع دریایی، حمل و نقل جاده‌ای، در سایت‌های ساخت کارخانه‌ها و حتی برای انتقال پلتفورم‌های نفتی (oil platforms) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یک SPMT معمولی می‌تواند یک شبکه از چند ده چرخ با کنترل کامپیوتری داشته باشد که همگی به صورت جداگانه قابل کنترل هستند و به صورت مساوی توزیع وزن و هدایت دقیق را انجام می‌دهند. هر یک از چرخ‌ها به صورت مستقل از بقیه مفصل شده است تا بتواند امکان چرخیدن، حرکت به کناره‌ها و یا حتی گردش درجا را داشته باشد. برخی SPMTها امکان حرکت تلسکوپی چرخ‌ها را به صورت مستقل از یک‌دیگر ایجاد می‌کنند؛ به طوری که در زمان حرکت بر روی زمین ناهموار، بار بتواند صاف نگه داشته شود و به طور مساوی توزیع شود.

از آن‌جایی که SPMTها اغلب سنگین‌ترین بارهای جهان را بر روی وسایل نقلیه چرخ‌دار حمل می‌کنند، بسیار کند هستند و در زمان بارگذاری کامل اغلب با سرعت زیر یک مایل در ساعت حرکت می‌کنند. برخی از SPMTها توسط یک کارگر با یک کنترل پنل دستی کنترل می‌شوند؛ در حالی که برخی دیگر کابین راننده دارند. علاوه بر این، چند SPMT می‌توانند با هم ترکیب شوند تا اجسامی به بزرگی ساختمان‌های بزرگ را حمل نمایند.

SPMTها با رساندن سازه‌های بزرگ پیش ساخته، به طور قابل توجهی زمان ساخت و ساز در محل را کاهش می‌دهند.

 

SPMT01.jpg

 

SPMT02.jpg

 

SPMT03.jpg

 

SPMT04.jpg

 

SPMT05.jpg

 

SPMT06.jpg

 

SPMT07.jpg

 

SPMT08.jpg

 

SPMT09.jpg

 

SPMT10.JPG

logo-samandehi

آگهی‌های مرتبط با تجهیزات دوار