چرا در فضا سیب زمینی سرخ شده وجود ندارد؟

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

French_Fries.jpg

به دلیل گرانش صفر پختن غذا در فضا غیر ممکن است: مواد تشکیل دهنده شناور می‌شوند و در مایعات گرم هیچ جابه‌جایی (convection) برای توزیع حرارت وجود ندارد؛ به همین دلیل در صورتی که آن‌ها هم نزنید دچار حرارت موضعی بسیار بالا می‌شوند.

در انتقال حرارت، جابه‌جایی طبیعی در اثر تفاوت دانسیته بین سیال گرم و سرد رخ می‌دهد. در شرایط گرانش صفر، این نیروی شناوری ناشی از تفاوت دانسیته صفر خواهد بود.

به این دلایل فضانوردان در ماموریت‌های فضایی از مواد غذایی بسته‌بندی شده استفاده می‌کنند که می‌تواند به راحتی باز و خورده شود. اما این مواد غذایی بسته‌بندی شده به دلیل عمر طولانی‌تر، دارای طعم‌ها و بافت متفاوتی هستند.

فضانوردان در مدت طولانی به مواد غذایی خانگی که بر روی زمین یافت می‌شود، دسترسی ندارند. آن‌ها حتی هوس سیب زمینی سرخ کرده را در فضا بیان کرده‌اند. به همین دلیل، آژانس فضایی اروپا به تازگی از طرح سرخ کردن عمیق در آزمایش‌های فضایی حمایت کرده‌اند که توسط محققانی از دانشگاه ارسطو تسالونیکی یونان انجام شده است.

محققان از دستگاه سانتریفیوژ برای پخت چیپس تحت شرایط بیش گرانش استفاده کرده‌اند. تیم تحقیقاتی یک سرخ‌کن پر از خلال سیب زمینی و روغن را به یک سانتریفیوژ متصل کردند، که می‌تواند معادل یک نیروی گرانشی تا 9g را تولید کند.

زمانی که سیب زمینی‌ها سرخ شدند، محققان دمای پوسته سیب زمینی‌‌های سرخ کرده را اندازه‌گیری کردند. آن‌ها دریافتند که در یک نیروی 3g، سیب زمینی‌ها در حدود نیمی از زمان معمول سرخ می‌شوند و یک پوسته ترد ایجاد می‌کنند.

french.jpg

با وجود موفقیت های اولیه، محققان می‌گویند که آزمایش‌های بعدی نشان داده‌اند که سیب زمینی سرخ شده پخته شده در گرانش صفر، آبکی هستند و چندان ترد نمی‌شوند. در حال حاضر به نظر می‌رسد سیب زمینی سرخ شده هنوز هم در منوی رستوران فضا وارد نشده است.

logo-samandehi

آخرین آگهی