شکارچی آب: استخراج پاک آب از هوا

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

Water-Seer-5.JPGدر بسیاری از نقاط جهان، فقدان یک منبع آب تمیز یک مشکل جدی است. طبق برآورد یونیسف، در سراسر جهان، روزانه حدود 2000 کودک زیر سن پنج سال در اثر از بیماری‌های اسهالی از بین می‌روند و از این میان حدود 1800 مرگ و میر مربوط به آب، فاضلاب و بهداشت می‌شوند.

 

 

«مشاوره مهندسی در ارتباط با محتویات این مقاله»

در یک موفقیت بزرگ، آزمایش‌گاه‌های VICI با همکاری دانشگاه برکلی یک دستگاه را با هدف ارایه یک منبع پایدار از آب سالم و تمیز توسعه داده‌اند.

 

Water-Seer-1.jpg

 

این دستگاه به عنوان "شکارچی آب (water seer)" شناخته شده است و برای جمع‌آوری آب تمیز از جو به فرآیندهای میعان ساده‌ای متکی است. شکارچی آب بدون استفاده از منبع قدرت، بدون ایجاد آلودگی و یا اثرات زیست محیطی، بدون نیاز به مواد شیمیایی پر هزینه و یا تعمیر و نگهداری کار می‌کند.

 

Water-Seer-4.jpg
شکارچی آب چگونه کار می‌کند

در بالای دستگاه شکارچی آب یک توربین باد (wind turbine) عمودی قرار دارد و با استفاده از توان باد عمل می‌کند. شکارچی آب به اندازه دو متر یا بیش‌تر در داخل زمین کاشته می‌شود و خاک به دور گردن فلزی آن ریخته می‌شود. هنگامی که باد پره‌های فن داخلی آن را می‌چرخاند، هوا را به داخل محفظه زیرزمینی خود می‌کشاند. از آنجا که زیر زمین خنک‌تر است، بخار آب داخل هوا در داخل مخزن مایع می‌شود تا نوعی چاه مصنوعی ایجاد کند.

 

Water-Seer-2.jpg

 

این آب آشامیدنی می‌تواند با استفاده از یک پمپ (pump) ساده و شلنگ به سطح تحویل داده شود.

 

Water-Seer-3.jpg

 

شکارچی آب به خوبی حتی در مناطق با آب و هوای بسیار سخت کار می‌کند و روزانه می‌تواند تا 37 لیتر آب خالص تولید کند و بهترین مطلب در مورد آن این است که تنها 134 دلار قیمت دارد.

logo-samandehi

آخرین آگهی