چگونه به عنوان یک مدیر جوان جدی گرفته شویم؟

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

Young-Boss.jpg

  • نویسنده: محسن ملایری

مدیریت و کارآفرینی در سنی که تمامی هم سن و سالان در دانشگاه‌ها در حال تحصیل و یا به خوش‌گذرانی‌های دوران جوانی مشغولند با مشکلات زیادی روبروست. یکی از این معضلات جدی گرفته شدن این افراد در محیط‌های رسمی از محیط کارکنان شرکت گرفته تا جلسات رسمی برای عقد قرارداد و یا تفاهم‌نامه است.

جدی گرفته شدن هنگامی سخت‌تر می‌شود که شما تنها با یک ایده و سرمایه اندک وارد صحنه تجارت شده‌اید. طبیعتا اگر جیب شما پر پول باشد، بسیار آسان‌تر جدی گرفته خواهید شد. به هر حال این موضوع به عنوان معضل همه مدیران جوان (از ۲۰ تا ۳۰ سال) در تمام دنیا رایج است. چه کارهایی را این کارآفرینان جوان باید انجام بدهند تا در محیط تجاری جدی گرفته شوند؟

 

۱. از نیروهای مجرب در تیم بهره‌گیری کنید

پا گذاشتن در صنعتی که مملو از افراد مجربی است که مانند شما اهداف بزرگی در سر دارند، کار آسانی نیست. با بهره‌گیری از افراد مجرب و نامدار در حوزه فعالیت خود، توجه و اعتماد افراد دیگر را به تجارت خود جلب کنید.

 

۲. از دیگران بیاموزید

حتی اگر ایده شما بکر هم باشد، شما نفر اولی نیستید که پا به این عرصه می‌گذارید. از شکست‌ها و موفقیت‌های دیگران در حوزه فعالیت خود یاد بگیرید.

 

۳. کنجکاو باشید و سوال بپرسید

تا می‌توانید از همه سوال بپرسید. کنجکاوی و تحقیق بهترین راه افزایش سرمایه دانش در تجارت شماست. با این کار در طی زمان شما به خبره‌ای در حوزه فعالیت‌تان تبدیل خواهید شد.

 

۴. ریسک کنید

به طور یقین ساخت یک برند موفق با ریسک بسیاری همراه است. پذیرش این ریسک می‌تواند به شکست شما منجر شود؛ اما عدم پذیرش آن قطعا به موفقیت شما ختم نخواهد شد.

 

۵. با بازاریابی گسترده اعتبارسازی کنید

اگر پول کافی در بساط دارید، بخش قابل توجهی از آن را صرف بازاریابی گسترده نمایید. به شکلی که نام برند شما برای فعالان حوزه کاری‌تان آشنا گردد. با این کار اعتبار حاصل شده برای برند شما، بخش عمده‌ای از نگرانی‌تان برای جدی گرفته شدن را رفع خواهد کرد.

 

۶. به کار خود ایمان داشته باشید

به کار، تیم و شرکت خود ایمان داشته باشید. چطور انتظار دارید دیگران به کاری که خود شما به صحت آن اعتقاد ندارید اعتماد کنند؟ گام‌های‌تان را راسخ بردارید و با اعتماد به نفس از زحماتی که تا کنون برای پیمودن مسیر موفقیت و آفرینش برندتان برداشته‌اید دفاع کنید. این احساس را به طرف مقابل خود القا کنید تا به اندازه کافی جدی گرفته شوید.

 

چند نکته برای خانم‌ها!

حال اگر این مدیر جوان یک خانم باشد، باید اعتراف کرد که این امر بسیار سخت‌تر خواهد بود! مدیران خانم علاوه بر موارد فوق باید به نکات زیر هم توجه کنند.

 

۱. بیش‌تر از اینکه جذاب باشید، مقتدر باشید

اگر چه جذابیت در نگاه اول بسیار تاثیر گذار است، اما این موضوع به زودی رنگ می‌بازد و تنها خصوصیتی که شما را در کارتان موفق و جدی نشان خواهد داد، اقتدار شما خواهد بود.

 

۲. با خانم‌ها و آقایان یکسان برخورد کنید

بسیاری از مدیران جوان خانم تصور می‌کنند برای این که در کار جدی‌تر گرفته شوند، باید با مردان محیط کار صمیمی‌تر از خانم‌ها برخورد کنند تا از این طریق در دایره اقتدار آقایان قرار بگیرند. اما این موضوع بیش‌تر توهمی درونی از خانم مدیر است که تنها خروجی آن شکاف در تیم خواهد بود.

 

۳. از برخورد احساسی دوری کنید

از به کار بردن جملات احساسی پرهیز کنید. به طور کلی خانم‌ها بخاطر روحیات عاطفی‌شان با موضوعات احساسی برخورد می‌کنند. این امر سبب می‌گردد قوه تصمیم‌گیری منطقی، تحت تاثیر احساسات به طور صحیح و کامل عمل نکند. این موضوع در محیط کار می‌تواند به راحتی به عنوان نقطه ضعف مخصوصا در نگاه آقایان جلوه نماید.

logo-samandehi

آخرین آگهی