سیستم‌های پاک

انواع خودروهای هایبریدی

رای دهی:  / 3

Hybrid-Vehicle3.jpgخودروهای هایبریدی (hybrid vehicles) خودروهایی با دو یا چند منبع قدرت در سیستم محرک خود هستند. انواع بسیاری از خودروهای هایبریدی وجود دارند که البته در حال حاضر فقط هایبرید بنزینی-برقی به صورت تجاری در دسترس است.

ادامه مطلب: انواع خودروهای هایبریدی

دنده هوایی دیگر آرزو نیست

رای دهی:  / 1

Over-traffic.jpg

یکی از آرزوهای کودکی همه ما در زمانی که در ترافیک قرار می‌گرفتیم این بود که ای کاش ماشین ما دنده هوایی داشت تا بتوانیم از بالای ترافیک پرواز کنیم و سریع به مقصد برسیم.

ادامه مطلب: دنده هوایی دیگر آرزو نیست

دوچرخه برقی: زیبا، ارگونومیک، کارا

رای دهی:  / 2

ecycle-by-milos-jovanovic1.jpg

میلوس جوانویچ یک طراح صنعتی و خودرو صرب تبار و برنده جایزه صندلی سبز بلگراد می‌باشد که طرح مفهومی دوچرخه برقی (eCycle) را عرضه کرده است. جوانویچ می‌گوید این مفهوم از آن‌جا آمده است که دوچرخه های برقی دارای پیچیدگی بالا و غیر لازم هستند.

ادامه مطلب: دوچرخه برقی: زیبا، ارگونومیک، کارا

فتح آسمان و آب با قایق بادبانی پرنده

رای دهی:  / 1

Flying-Yacht-3.jpg

قایق یا هواپیما؟ به نوعی هر دو این‌ها هست. نام ساده قایق بادبانی پرنده یک طرح جاه طلبانه است که توسط کارخانه Aerocoché و طراح داخلی هواپیما Yelken Octuri انجام شده است. قایق بادبانی پرنده هواپیمایی است که برای ترکیب سفر با آب و هوا طراحی شده و اجازه تغییر از قایق بادبانی به هواپیما را با استفاده از چهار دکل متحرک خود می‌دهد.

ادامه مطلب: فتح آسمان و آب با قایق بادبانی پرنده

تبدیل خودروهای احتراقی به خودروهای برقی

رای دهی:  / 4

electric-vehicle2.jpg

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران از انجام تحقیقات این شرکت برای تبدیل خودروهای با موتور احتراقی (combustion engine) به خودروهای برقی (electrical vehicles) خبر داد.

ادامه مطلب: تبدیل خودروهای احتراقی به خودروهای برقی

فورد و هاینز از گوجه فرنگی خودرو می‌سازند

رای دهی:  / 0

Ford-Heinz.jpgهمکاری یک خوروساز با یک شرکت سس‌های گوجه فرنگی چیزی نیست که همیشه بتوانیم مشاهده کنیم ولی شرکت‌های فورد و هاینز به صورت مشترک بر روی تحقیقی کار می‌کنند که بتوانند پسماندهای گوجه فرنگی همانند پوست، تفاله، دانه و ساقه آن را به قطعات خودرو تبدیل کنند. این تحقیق هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد؛ با این حال ایده آن راستی آزمایی شده و کارشناسان از پتانسیل فیبرها و پوست گوجه فرنگی برای ورود به صنعت خودرو شگفت زده شده‌اند.

ادامه مطلب: فورد و هاینز از گوجه فرنگی خودرو می‌سازند