تولید سریع

زینترینگ گزینشی لیزری

رای دهی:  / 9

SLS.gif

زینترینگ گزینشی به وسیله لیزر یا پخت گزینشی به وسیله لیزر (Selective Laser Sintering) یا SLS، یک روش تولید افزودنی (additive manufacturing) یا AM است که از لیزر به عنوان منبع قدرت برای زینترینگ (sinter) یا پختن مواد پودری (معمولا فلز) استفاده می‌کند و به صورت اتوماتیک لیزر را به نقاطی از فضا که توسط یک مدل سه بعدی تعریف شده‌اند هدف می‌گیرد و مواد را برای ایجاد یک ساختار جامد به یکدیگر اتصال می‌دهد.

ادامه مطلب: زینترینگ گزینشی لیزری

با اولین قلم پرینت سه بعدی دنیا، بر روی هوا بنویسید

رای دهی:  / 2

3D-printing-pen.jpg

تا 5 سال پیش، مفهوم پرینت سه بعدی (3D printing) بسیار تخیلی به نظر می‌رسید؛ اما اخیرا این تکنولوژی تکامل بسیار سریعی را تجربه کرده است. تکنولوژی پرینت سه بعدی در حال حاضر این امکان را فراهم کرده است که هر چیزی را از مغز انسان تا قطعات موتور جت پرینت بگیریم.

ادامه مطلب: با اولین قلم پرینت سه بعدی دنیا، بر روی هوا بنویسید

ربات پرینتر سه بعدی

رای دهی:  / 1

MX3D-Metal3.jpg

پیشرفت در زمینه تکنولوژی پرینت سه بعدی ادامه دارد و این فناوری به حرکت خود در جهت رسیدن به صدر اخبار ادامه می‌دهد. با وجود این که پرینت سه بعدی به اهداف از پیش تعیین شده مهمی رسیده است، هنوز باید راه زیادی طی کند.

اگر فکر می‌کنید که در مورد پرینترهای سه بعدی همه چیز را می‌دانید، برای یک مفهوم جدید آماده شوید

ادامه مطلب: ربات پرینتر سه بعدی

ذوب گزینشی لیزری

رای دهی:  / 8

SLM.jpgذوب انتخابی لیزری یا ذوب گزینشی با لیزر (selective laser melting) یا SLM، یک فرآیند ساخت افزودنی (additive manufacturing) است برای ایجاد قطعات فلزی سه بعدی به وسیله ذوب کردن پودر فلزات در یک‌دیگر، از داده‌های سه بعدی به عنوان یک منبع اطلاعات دیجیتال و از پرتو لیزر با قدرت بالا به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند. صنایع هوافضا و ارتوپدی پزشکی در استفاده از روش SLM به عنوان یک روش تولید پیشگام شده‌اند.

ادامه مطلب: ذوب گزینشی لیزری