سازمان

مسئولیت زیاد بر دوش مدیران میانی

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

Middle-Manager.jpg

  • نویسنده: تیسی ام بیهام
  • مترجم: محمود بیگلری

مدیر میانی (middle manager) دیگر عنوان خوشایندی نیست و هیچ کودکی رویای مدیر میانی شدن را در سر نمی‌پروراند. مدیر میانی بودن همیشه این چنین بد نبوده است.

در گذشته مدیران میانی در شرکت‌های بزرگ نقش محوری را بازی می‌کردند اما در دهه‌های اخیر از دید صاحبنظران و مشاوران کسب و کار، مدیران میانی و سرپرستان عامل تشدید تشریفات اداری بود و وجودشان مانعی بر عملکرد شرکت‌ها تلقی شد. همسو با این تفکر، شرکت‌ها نیز مدیران میانی خود را اخراج کردند.

ادامه مطلب: مسئولیت زیاد بر دوش مدیران میانی

6 نشانه‌ از فرهنگ بد شرکت‌ها

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

Organization-Bad-Culture.jpg

شاخص‌های بسیاری در مورد سلامت محیط کار وجود دارند و تحقیقاتی که فرهنگ سازمانی را مسئول جذب یا دفع استعدادها در سازمان‌ها می‌دانند، بسیار زیادند. اما شما نمی‌توانید چیزی را که ندارید از دست بدهید. برای بیش‌تر بنگاه‌های تازه تاسیس، عقاید و رفتارهایی که فرهنگ را ایجاد می‌کنند در همان روز اول و اغلب بدون تلاش آگاهانه شکل می‌گیرند.

ادامه مطلب: 6 نشانه‌ از فرهنگ بد شرکت‌ها

مدیریت تغییر چیست

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره

Change-Management2.jpgمدیریت تغییر (Change Management) یا CM به هرگونه رویکردی برای انتقال افراد، تیم‌ها و سازمان‌ها اشاره دارد که برای جهت دهی دوباره به تخصیص منابع، فرآیندهای تجاری، تخصیص بودجه و یا حالت‌های دیگر عملیاتی در نظر گرفته شده است که به طور قابل توجهی شکل یک شرکت یا سازمان را بازآرایی می‌کند.

ادامه مطلب: مدیریت تغییر چیست

logo-samandehi

آخرین آگهی