بیرینگ

بیرینگ چیست

رای دهی:  / 68

Bearing.jpg

بیرینگ یا یاتاقان (bearing) یکی از چند قطعه مکانیکی است که حرکت نسبی بین دو و یا چند قطعه را محدود به حرکت مورد نظر می‌کند. به عنوان مثال طراحی بیرینگ می‌تواند باعث تامین حرکت آزادانه محوری یک قطعه در حال حرکت چرخشی حول یک محور ثابت شود و یا می‌تواند با کنترل بردارهای نیروی عمودی وارد بر قطعات متحرک از حرکت جلوگیری کند. بسیاری از بیرینگ‌ها همچنین حرکت مطلوب را تا حد امکان تسهیل می‌کنند، از جمله با به حداقل رساندن اصطکاک. به طور کلی بیرینگ‌ها بر حسب نوع کارکرد، حرکت مجاز و یا جهت بارهای (نیروهای) اعمالی به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند.

ادامه مطلب: بیرینگ چیست

بیرینگ هیدرولیکی

رای دهی:  / 5

Fluid-Bearing.jpgبیرینگ‌های هیدرولیکی (fluid bearings) بیرینگ‌هایی (bearings) هستند که بارهای خود را تنها روی یک لایه نازک از مایع یا گاز نگه می‌دارند. سیال موجود در بیرینگ‌های هیدرولیکی معمولا روغن، آب یا هوا است.

ادامه مطلب: بیرینگ هیدرولیکی

بلبرینگ اسپیلاینی

رای دهی:  / 2

Ball-Spline.jpgبلبرینگ‌های اسپیلاینی یا اسپیلاین‌های توپی (ball splines) یا بیرینگ‌های اسپیلاین توپی (ball spline bearings) یک نوع خاص بیرینگ با حرکت خطی (linear motion bearing) هستند که برای ایجاد حرکت خطی تقریبا بدون اصطکاک همراه با امکان انتقال گشتاور استفاده می‌شوند.

ادامه مطلب: بلبرینگ اسپیلاینی

نخستین یاتاقان پرینت شده ساخته شد. آیا قطعات پرینت سه بعدی برای ورود به صنعت آماده‌اند؟

رای دهی:  / 0

3d-printer.jpg

پرینت سه بعدی (3D printing) باعث ایجاد شایعات بسیاری شده و به نظر می‌رسد که تبدیل به یک موضوع بحث اصلی در رسانه‌های اجتماعی شده است؛ اما آیا آن قدر که در مورد آن صحبت می‌شود روش قدرتمندی است؟

ادامه مطلب: نخستین یاتاقان پرینت شده ساخته شد. آیا قطعات پرینت سه بعدی برای ورود به صنعت آماده‌اند؟