بحث روز

Roots-Blower-Animation2.gifسوپرشارژر روتس (Roots type supercharger) یا دمنده روتس (Roots blower) یک پمپ لوب (lobe pump) جابه‌جایی مثبت (positive displacement) است که به وسیله یک جفت لوب درگیر در هم سیال را پمپ می‌کند. سیال در حفره‌های بین لوب‌ها به دام می‌افتد و از سمت مکش به سمت خروجی می‌رود.

Axial-Compressor-Animation.gif

کمپرسور محوری (axial compressor) یک دستگاه تولید فشار و نوعی کمپرسور دوار مبتنی بر ایرفویل است که در آن جریان سیال موازی با محور چرخش است. این در تضاد با دیگر کمپرسورهای دوار از قبیل کمپرسور سانتریفوژ (centrifugal compressor) و کمپرسور جریان مختلط (mixed-flow compressor) است که در آن سیال به صورت محوری وارد می‌شود اما دارای یک مولفه شعاعی قابل توجه در خروج خواهد بود.

01-Complete.jpg

کمپرسورهای رفت و برگشتی (reciprocating compressors) نوعی کمپرسور جابه‌جایی مثبت هستند که در آن‌ها المان تراکم و جابه‌جایی یک پیستون است که دارای یک حرکت رفت و برگشتی درون یک سیلندر می‌باشد. در شکل‌های زیر اجزای یک اسکید کمپرسور رفت و برگشتی نمایش داده شده است.

Screw-Compressor-Animation6.gifکمپرسور روتاری اسکرو (rotary screw compressor) نوعی کمپرسور گاز (gas compressor) است که از یک مکانیزم جابه‌جایی مثبت چرخشی استفاده می‌کند. کمپرسورهای اسکرو معمولا در جایی که در آن حجم زیادی از هوا با فشار بالا مورد نیاز است، به عنوان جایگزین کمپرسور پیستونی (piston compressors)، در کاربردهای بزرگ صنعتی یا برای به کار انداختن ابزارهای هوایی قدرتمند همانند چکش هوایی به کار می‌روند.

مقالات جدید

Young-Boss.jpg

  • نویسنده: محسن ملایری

مدیریت و کارآفرینی در سنی که تمامی هم سن و سالان در دانشگاه‌ها در حال تحصیل و یا به خوش‌گذرانی‌های دوران جوانی مشغولند با مشکلات زیادی روبروست. یکی از این معضلات جدی گرفته شدن این افراد در محیط‌های رسمی از محیط کارکنان شرکت گرفته تا جلسات رسمی برای عقد قرارداد و یا تفاهم‌نامه است.

Quitter.jpg

  • نویسنده: سامه گل‌زاده

یک ضرب المثل قدیمی هست که می‌گوید: "برنده هرگز کارش را ترک نمی‌کند و ترک کننده هرگز برنده نمی‌شود." این جمله به ما می‌گوید وقتی کاری انجام نمی‌شود، آن‌قدر تلاش کنیم تا بالاخره موفق شویم. اما من یک انصراف‌دهنده حرفه‌ای هستم. من از دانشگاه انصراف دادم. از کارم استعفا دادم. بسیاری از استارت‌آپ‌هایی را که آغاز کرده بودم، رها کردم. یوگا را ترک کردم و بعد سعی کردم که ترک کردن یوگا را ترک کنم. خوردن گوشت، لبنیات و گلوتن را ترک کردم. برخی از پروژه‌های طراحی وب را نیمه‌کاره رها کردم. من حتی زندگی کردن در برخی شهرها را نیز نیمه‌کاره رها، وسایلم را جمع و به جای دیگری نقل مکان کرده‌ام.

Management-Beginning.jpg

  • مترجم: فرشته امینی

مدیرعامل بعدی شما چگونه نخستین ده روز کاری خود را به طور غیر منتظره‌ای در شرکت آغاز می‌کند؟

در این دوره کوتاه جهت‌گیری و سمت و سو مشخص خواهد شد و برای تغییرات اساسی تصمیمات قطعی گرفته می‌شود و قدم‌های اولیه محکم برداشته خواهد شد. من مراحل گذار چندین مدیرعامل را که خواهان ارتقای مقام بوده‌اند، دیده‌ام و می‌دانم که این گذار می‌تواند خطرناک هم باشد.

Organization-Quit.jpg

  • نویسنده: اد باتیستا
  • مترجم: رویا مرسلی

خداحافظی از جمله فعالیت‌هایی است که بسیار ساده به نظر می‌رسد و ظاهرا نیاز به فکر کردن چندانی هم ندارد. اما روزی که زمان آن فرا می‌رسد، متوجه می‌شویم برای این کار آماده نیستیم و تمایل داریم این کار را به همان روشی که در گذشته انجام می‌دادیم، فارغ از درست یا غلط بودن انجام دهیم. در نتیجه فرصت ایجاد یک پایان معنادار را از دست می‌دهیم.

http://mechanism.ir/components/com_adsmanager/images/default.gifتمام آگهی‌ها
ترتیب بر اساس

فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ

new
فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ
گروه صنعتی و بازرگانی مستر با سابقه ای پانزده ساله و با در اختیار داشتن کادری مجرب و [...]

Hyperbaric oxygen therapy

hot
Hyperbaric oxygen therapy
Hyperbaric chamber Hyperbaric oxygen therapy Hyperbaric diving chamber

هیت تریسینگ ( heat tracing )

hot
هیت تریسینگ ( heat tracing )
کابل های حرارتی هیت تریسینگ ( heat tracing cable ) تجهیزاتی هستند که برای بالا بردن [...]

عنوان محصول تست

hot
عنوان محصول تست
  به طور کلی پمپ به دستگاهی گفته می‌شود که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی گرفته و[...]
نتایج 1 - 4 از 4