محیط زیست

آیا شرکت‌ها تغییری در انتشار گازهای گلخانه‌ای خود داده‌اند؟

رای دهی:  / 0

GHG2.jpg

حقیقت این است که بیش‌تر شرکت‌های بزرگ جهانی، در انتشار گزارش گازهای گلخانه‌ای (greenhouse gas emissions) خود شکست خورده‌اند. از بین 800 شرکت بزرگ جهان، تنها 37 درصد داده‌های کامل خود را گزارش کرده و اصول ردیابی و گزارش انتشار گازهای گلخانه‌ای را قبول کرده‌اند و تنها 21 درصد از داده‌های آن‌ها از خارج تایید شده است.

ادامه مطلب: آیا شرکت‌ها تغییری در انتشار گازهای گلخانه‌ای خود داده‌اند؟

روش گرفتن، ساختن، دور ریختن جای خود را به ساختن، استفاده و بازگشت خواهد داد

رای دهی:  / 0

upcycling-ideas.jpg

هر یک از ما زمانی که کودک بودیم، در خانه یک یخچال-فریزر متعلق به دهه 60، 70 یا 80 میلادی داشتیم. این دستگاه‌ها گاهی تا 40 سال و یا بیش‌تر خدمت می‌کردند تا این که به مرحله خرابی برسند. این یخچال‌ها در زمانی بسیار قبل از فراگیر شدن مفهوم از رده خارج کردن برنامه‌ریزی شده (planned obsolescence) و جامعه مصرف‌کنندگان دور ریزها (throwaway consumer society) ساخته شده بودند.

ادامه مطلب: روش گرفتن، ساختن، دور ریختن جای خود را به ساختن، استفاده و بازگشت خواهد داد

ایران رتبه دهم در تولید گازهای گلخانه‌ای

رای دهی:  / 0

greenhouse_gases2.jpg

سازمان بهداشت جهانی امسال با بررسی میزان گاز دی‌اکسیدکربن تولید شده از سوی صنایع و میزان سوخت فسیلی (fossil fuel) مصرف شده در کشورهای جهان، فهرستی از آلوده‌کننده‌ترین کشورهای جهان تهیه کرده است که براساس آن، چین نخستین و ایران دهمین تولید‌کننده گازهای گلخانه‌ای در دنیا هستند.

ادامه مطلب: ایران رتبه دهم در تولید گازهای گلخانه‌ای

بیلبوردی که به اندازه 1200 درخت اکسیژن تولید می‌کند

رای دهی:  / 3

Air-Purifying-Billboard6.jpg

کالج مهندسی UTEC در لیما پرو یک بیلبورد طراحی کرده است که باعث می‌شود هوای پاک در میان تمام ساختمان‌ها جریان یابد. آلودگی هوا یک مساله رایج در کشور پرو است.

ادامه مطلب: بیلبوردی که به اندازه 1200 درخت اکسیژن تولید می‌کند