بحث روز

دسته بندی کمپرسورها می تواند همانند بسیاری از دیگر تقسیم بندی ها ی اجتماعی و صنعتی از دیدگاههای مختلف صورت پذیرد. کمپرسورها را می توان از نظر رفتاری، از دیدگاه فشار، دبی، روغن کاری شدن (Lubricated) یا خشک بودن (Dry or Oil Free) و… تقسیم بندی کرد.

External-Gear.gif

پمپ‌های دنده‌ای خارجی (external gear pumps) از جمله پمپ‌های دنده‌ای رایج هستند و اغلب به عنوان پمپ روغن‌کاری قطعات ماشین، در سیستم‌های انتقال مایع و پمپ روغن موتورها به کار می‌روند.

Mixer-Settler-Schematic2.jpgمیکسر-ستلرها یا مخلوط‌کن‌های ته‌نشستی (mixer settlers) انواعی از تجهیزات فرآیندی مورد استفاده در فرآیند استخراج محلول هستند. یک میکسر ستلر شامل در مرحله اول فازها را با هم مخلوط می‌کند و پس از آن در یک مرحله ته‌نشینی ساکن امکان جداسازی فازها را توسط گرانش می‌دهد.

کمپرسورهای اسکرو یکی از انواع کمپرسورهای جابه جایی مثبت می باشد که در دو نوع بدون روغن یا تزریق کننده درصنایع مختلف کاربرد فراوانی دارند. در ذیل به معرفی انواع کپرسورهای تولیدی صنایع واکیوم پارس با همکاری فنی و تکنولوژیک کمپانی ارزن آلمان می پردازیم.

مقالات جدید

آلودگی صوتی یکی از مشکلاتی است که معمولا در کارخانه های پرکار با دستگاههایی پر سر و صدا باشند. یکی از این دستگاهها کمپرسور است که صدای زیادی تولید می کنند. بنابراین کلیه سیستم ها و ادوات کاهنده سطح فشار صوت باید سالم و در حال کار باشند. از گوشی های مناسب استفاده نموده وتوجه کنید که حتی صدای کم و طولانی مدت نیز می تواند باعث بروز اختلالات عصبی گردد. بنابراین قرار گرفتن کمپرسوردر محلی جدا توصیه می گردد. وجود چند دستگاه کمپرسور و یا ماشین آلات مختلف در یک محل می تواند صدای زیادی تولید نماید رعایت دستور العمل های ذیل توصیه می گردد:

  • کمتر از ۷۰(dB(A : مراقبت خاصی نیاز نیست.
  • بالاتر از ۷۰ (dB(A: کسانی که به طور مرتب درکمپرسور خانه قراردارند باید از گوشی استفاده نمایند.

در اغلب سیستمهای تبرید و تهویه مطبوع ، می توان با کنترل صحیح خط تغذیة مبرّد ، از ورود مبرّد مایع به کمپرسور جلوگیری کرد . در بعضی از سیستمها به دلیل عملکرد نامطلوب شیر انبساط ، تغییرات ناگهانی بار و یا به دلایل دیگر ، مقادیری از مبرّد به صورت مایع وارد کمپرسور می شود که چون مقدار آن زیاد نیست آسیب جدی به کمپرسور وارد نمی کند .

کمپرسورهای دورانی از نظر رفتاری جزء کمپرسورهای جابجائی مثبت بوده ولی از دیدگاه نیروهای وارد بر آن همانند کمپرسورهای گریزازمرکز یک ماشین بالانس شده می باشند .مهمترین تفاوت کمپرسورهای دورانی با کمپرسورهای تناوبی که هم خانواده می باشند در حذف سوپاپها در کمپر سورهای دورانی است. اساسا درمقایسه با کمپرسورهای تناوبی از نظر وزن، سبکتربوده وبعلت حذف نیروهای لرزاننده(Shaking Forces) به فوندانسیون سنگین نیاز ندارند. هر چند که این کمپرسورها دارای ساختمان نسبتا ساده تری در مقایسه با کمپرسورهای تناوبی می باشند، با این وجود از نظر طراحی دارای تنوع زیادی بوده ودر طرحهای مختلفی ساخته می شوند.

مهمترین مسئله در کمپرسورهای روغنی، بازیابی حرارت جذب شده توسط مایع روان کننده (خنک کننده) می باشد.

در طرحهای معمولی روغن تزریق شده بداخل محفظه تراکم در پایان فرآیند تراکم، با گاز مورد تراکم مخلوط شده و بعد از خارج شدن از محفظه تراکم در یک تله جداکننده، از گاز متراکم جدا شده و بعد از خنک کاری و فیلتراسیون بداخل محفظه تراکم برگشت داده می شود .

این روش برای مواردی که حضور مقادیر جزئی روغن در گاز مورد تراکم (نظیر هوا) چندان مشکل ساز نباشند، روشی مطلوب خواهد بود. ولی اگر حضور روغن حتی در مقادیر جزئی قابل تحمل نباشد، نیازمند اتخاذ تدابیر ویژه بوده و تا حدودی پیچیده می باشد (نظیر بکارگیری از فیلتر های باخانه های ریز.(Microfiltter

http://mechanism.ir/components/com_adsmanager/images/default.gifتمام آگهی‌ها
ترتیب بر اساس

قالبسازی و قطعه سازی اصفهان تکنیک

new hot
قالبسازی و قطعه سازی اصفهان تکنیک
قالبسازی اصفهان تکننیک آماده طراحی و ساخت انواع قالب‌های صنعتی اعم از تزریق پلاستیک، [...]

فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ

hot
فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ
گروه صنعتی و بازرگانی مستر با سابقه ای پانزده ساله و با در اختیار داشتن کادری مجرب و [...]

فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ

hot
فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ
گروه صنعتی و بازرگانی مستر با سابقه ای پانزده ساله و با در اختیار داشتن کادری مجرب و [...]

Hyperbaric oxygen therapy

hot
Hyperbaric oxygen therapy
Hyperbaric chamber Hyperbaric oxygen therapy Hyperbaric diving chamber

هیت تریسینگ ( heat tracing )

hot
هیت تریسینگ ( heat tracing )
کابل های حرارتی هیت تریسینگ ( heat tracing cable ) تجهیزاتی هستند که برای بالا بردن [...]
نتایج 1 - 5 از 5
logo-samandehi

آخرین آگهی