×

خطا

the Root category doesn't contain any sub categories, let rootid empty or set rootid to a correct value

درگ‌لاین

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

بیل درگ‌لاین (dragline excavator) یکی از تجهیزات سنگین است که در استخراج معدن روباز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درگ‌لاین‌ها به دو گروه عمده تقسیم می‌شوند:

  • درگ‌لاین‌هایی که بر روی کرین‌های بالابر استاندارد کار می‌کنند.
  • درگ‌لاین‌های سنگینی که در محل سایت ساخته می‌شوند.

بیش‌تر کرین‌های چرخ‌زنجیری که در جلو آن‌ها یک وینچ اضافه وجود دارند، می‌توانند به عنوان یک درگ‌لاین عمل کنند. این دستگاه‌ها همانند سایر کرین‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که از هم جدا و بر در طول جاده به وسیله تریلی‌های مسطح حمل شوند. درگ‌لاین‌های مورد استفاده در مهندسی عمران تقریبا همیشه از این نوع کوچک‌تر کرین هستند. این کرین‌ها برای جاده، ساخت و ساز بندری، لای‌روبی حوضچه و کانال و به عنوان سکوهای شمع‌زنی استفاده می‌شوند.

دراگلاینها کاربردهای مختلفی داشته و با توجه به اینکه میتوانند سطحی بسیار پایین تر از سطح استقرار خود را حفاری نمایند وسایل مفیدی برای به کار گیری در معادن روباز هستند سطل مورد نظر با استفاده از دو کابل هدایت میشود به این صورت که توسط کشش کابلهای مذکر جام دستگاه به سمت آن کشیده شده و در ضمن حرکت از مواد پر میشه و سپس میتوان آنها را از قسمت زیرین دستگاه که قابل باز شدن است در مکان مورد نظر تخلیه کرد محل استقرار دراگلاین به طور معمول بر روی پله بوده پله مورد نظر را حفر میکند .

 

نوع بسیار بزرگ‌تر درگ‌لاین‌ها که در سایت ساخته می‌شوند، معمولا در عملیات معدن‌کاری نواری (strip-mining) برای حذف سرباره بالای زغال سنگ و اخیرا برای استخراج نفت به کار می‌رود. بزرگ‌ترین درگ‌لاین‌ها در میان بزرگ‌ترین ماشین‌های متحرک زمینی هستند که تاکنون ساخته شده‌اند. کوچک‌ترین و رایج‌ترین نوع درگ‌لاین سنگین وزن حدود 8000 تن وزن دارد؛ در حالی که بزرگ‌ترین دستگاه ساخته شده آن در حدود 13000 تن وزن دارد.

سیستم بیل درگ‌لاین از یک سطل بزرگ تشکیل شده است که از یک بازو (یک سازه خرپا مانند بزرگ) به وسیله سیم بکسل معلق شده است. سطل با استفاده از تعدادی طناب و زنجیر مانور می‌دهد. طناب هویست، به وسیله موتورهای دیزلی (diesel engines) و یا موتورهای الکتریکی (electric motors) بزرگ کار می‌کند و مجموعه سطل و هویست متصل را از بازو آویزان می‌کند. طناب کششی برای کشیدن افقی مجموعه سطل استفاده می‌شود. با مانور هویست و طناب‌های کششی، سطل برای عملیات مختلف کنترل می‌شود.

logo-samandehi

آگهی‌های مرتبط با خودرو